Ankara’daki patlamayla ilgili şok iddia

Ankara’daki patlamayla ilgili şok iddia

Ankara’nın Polatlı ilçesinde 5 kişinin yaralandığı binadaki patlamaya eşiyle sorun yaşayan bir kişinin sebep olduğu iddia edildi.
Olay, saat 11.00 sıralarında Necatibey Caddesi Bozkurt Sokağı’nda meydana geldi. İddiaya göre, eşiyle problemler yaşayan İzzet K., önceki gün bir televizyon kanalındaki programa katılarak eşinden evine geri dönmesini istedi. Bu isteğine karşılık bulamayan İzzet K., evde doğalgazı açarak çakmağı ateşledi. Gaz sıkışması sonucu meydana gelen patlamada İzzet K. ve o sırada sokaktan geçmekte olan 4 kişi yaralandı. Yaralılar Polatlı Devlet Hastanesi’ne götürülürken, ağır yaralı olan İzzet K. ise Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.
Çevre esnaflarından bir görgü tanığı, büyük bir patlamanın olduğunu duyduklarını ve hemen olay yerine koştuklarını belirterek, “Bir kişi ‘İmdat kurtarın’ diye bağırıyordu. Şahsın olduğu yerde 1 kişi vardı ama dışarıda 5-6 kişi vardı. 5-6 tane yaralı var. Bina diğer binaya geçti. Daire tamamen kül oldu. Onun balkonu tamamen bizim mağazanın içinde. Patlamanın olduğu binada İzzet isimli bir kişi vardı. Bir sıkıntısı varmış. İki gün önce ATV’ye çıkmış, Müge Anlı’nın programına. Hanımı kaçmış. Bence olay onunla ilgili. Doğalgaz durup dururken patlamaz. Programda hanımına ‘Gel’ çağrısında bulunmuş ve hanımı da reddetmiş. İntihar mı değil mi tam bilemiyoruz. Çok ağır yaralıydı, yanmıştı” dedi.

OLAY YERİNDE GÖRÜNTÜLER

Etiketler:

Sayfa başına git