CHP’nin Seçim Vaatleri

CHP’nin Seçim Vaatleri

Seçim kampanyasını ünlü reklamcı Ali Taran’a emanet eden CHP’de kampanya için düğmeye basıldı. Kampanyada yoksul aileye maaş, emekli maaşlarında artış ve iki ikramiye, asgari ücretin vergiden muaf tutulması, çiftçiye mazotun 1.5 lira olması gibi vaatler yer alıyor.

LİSTE ALİ TARAN’A SUNULDU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hafta sonu İstanbul’da, seçimlerde partisinin reklam kampanyasını yürütecek olan Ali Taran ile bir araya geldi. Taran, CHP Lideri’nin verdiği bilgiler ışığında seçimlerde partinin kullanacağı reklamları hazırlayacak.

Kılıçdaroğlu’nun Ali Taran’a ilettiği, CHP’nin seçim vaatlerinin başlıklarına Habertürk’ten Düzgün Karadaş ulaştı. CHP’nin önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklayacağı seçim vaatlerinden bazıları şöyle:

YOKSUL AİLE

Yoksul aileler Aile Sigortası kapsamına alınacak, her aileye en az 720 lira maaş bağlanacak. Ailede kişi sayısı arttıkça bu para da artacak.

EMEKLİ

Emeklilere dini bayramlarda birer maaş ikramiye verilecek. Emekli aylıkları için intibak yasası çıkarmayı, emekli maaşlarını, gıda ürünlerinin enflasyonuna göre arttırmayı ve en düşük emekli maaşını bin 500 liraya çıkarmayı vaat ediyor.

ASGARİ ÜCRET

Asgari ücretlilerin maaşlarından kesintiye son verilecek. Asgari ücret 1200 liranın üzerine çıkarılacak.

ÇİFTÇİ MAZOTU

Çiftçinin kullandığı mazot 1.5 lira olacak.

ÜCRETSİZ KREŞ

Çalışan ya da çalışmayan, bütün ailelerin çocuklarına okul öncesi eğitim ücretsiz olacak.

YURT

Üniversite öğrencilerinin yurt sorunu 1 yıl içinde çözülecek, üniversite harçları kaldırılacak.

UCUZ KONUT

Asgari ücret alan vatandaşların bile sosyal konut projesi kapsamında ev sahibi olmaları sağlanacak.

( Habertürk)

SİZE EN UYGUN EV İLANLARI İÇİN TIKLAYIN

Etiketler:

Sayfa başına git