Erdoğan’dan flaş açıklamalar

Erdoğan’dan flaş açıklamalar

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları

PENSİLVANYA’DA BÖYLE KAÇTI

Şimdi onlar kaçıyorlar. Dosyalar açıklandıkça bakıyorsunuz, imamları ile beraber kaçıyorlar. Madem suçunuz yok, niye kaçıyorsunuz? Niye? Çünkü Pensilvanya’daki 1999’da öyle kaçtı. Davet ettim, gelmedi. Siyasete sonuna kadar saygımız var ama ihanete asla tahammülümüz yok.

EL İNSAF, ELİNİZE DİLİNİZE DURSUN
– Benzer kaynaklardan beslenen iki yapı Türkiye’nin son 12 yıldır kazandığı varlığa sesleniyor. Kimi molotofla saldırıyla yapıyor, kimisi de sinsice devletin içine sızarak yapmaya çalışıyor. Amaç aynı yeniden Türkiye’yi çatışma ortamına sokarak kazançlarını kesmek istiyor. Bunların peşine de muhalefet takılıyor aynı şeyleri söylemeye başlıyorlar. Yabancı gazetelere sayfa sayfa ilan veriyorlar. Neymiş Türkiye’de özgürlük yokmuş. El insaf! Elinize dilinize dursun!

BEN MİLLETİMİN YANINDAYIM
Benim için tarafsız davranmıyor diyorlar. Ben bir partinin tarafı olduğumu söylemiyorum ben milletimin tarafındayım. Çözüm sürecini başlatan ve bu aşamaya getiren bu kardeşiniz. Demokratik açılım birinci kademeydi, ikinci kademe milli birlik ve kardeşlikti. Üçüncü kademe ise çözüm süreciydi. Ellerindeki silahı gömsünler. Ellerinde silah ile çözüm olmaz. 7 Nisan’da seçime giderken halkımızı silahla tehdit ederek porlamentoya girmek bu demokrasi değildir.

HİMMET TOPLAYIP TÜRKİYE ALEYHİNE KULLANDILAR
– Tüm bunların karşısında gövdemle durmazsam milletimle olan ahdimi yerine getirmemiş olurum. Ben milletimle beraberim ama bunların kimle beraber olduğunu iyi bilirim. Devlet içindeki paralel yapılanmayla da aynı mücadele içindeyim. Ülkemizde himmet olarak toplanan parayla dış ülkelerde Türkiye karşıtı yayınları yapanları elbette milletime ifşa edeceğim. Bu can bu tende kaldıkça mücadele edeceğim.

ÇÖZÜM SÜRECİNİ BAŞLATAN BENİM

Çözüm sürecini başlatan ve bu aşamaya kadar getiren benim. Sürecin arkasındayım ve içindeyim. Çözüm sürecini buraya kadar ben getirdim, dışında kalmam düşünülemez

 

 

Etiketler:

Sayfa başına git