Fiat’ın reklam panoları Bolluca hayvanlarına yuva oldu!

Fiat’ın reklam panoları Bolluca hayvanlarına yuva oldu!

Türkiye’deTofaş çatısı altında temsil edilen Fiat,çok özel bir projeyi hayata geçirerek Bolluca Hayvan Barınağı’ndaki bakıma muhtaç hayvanların yuva ihtiyaçlarını karşıladı. Özellikle kış aylarındaki olumsuz hava koşullarında dışarda kalan sahipsiz hayvanların üşümemesi ve ıslanmaması için dev billboard’larda kullanılan reklammalzemelerinden geri dönüştürülerek yapılan yuvalar, Bolluca Hayvan Barınağı’na bağışlandı. Bu projeye özel hazırlanan video, #sokaktakidostlarhashtag’i ileFiat’ın sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

Bolluca’daki barınak için 6 set yuva hazırlayan Fiat, toplam 430 metrekare vinil, 110 metre demir ve 30 metrekare kontrplak malzemeyi yuvaya dönüştürdü. Yuvaların yapımında Fiat 500 Ailesi’nin iletişiminde kullanılan 10 adet dev billboard ilanının yanı sırayeni nesil Ducato’nun iletişim çalışmalarındakullanılandemir boru ve kontrplaklardan yararlanıldı. Fiat, yıl boyunca yürüteceği açık hava iletişim çalışmalarında kullanılacak malzemeleri geri dönüştürerek barınağa olan desteğini sürdürecek.

Fiat’ın gerçekleştirdiği bu proje, açık hava reklamcılığında kullanılıp süresi dolduktan sonra tamamen atıl durumda kalan çeşitli malzemelerin geri dönüştürülebilmesi açısından da güzel bir örnek teşkil ediyor. Fiat 500 Ailesi’nin iletişimi için kullanılan reklam panolarınınyapımından, açık hava reklamları bittikten sonra malzemelerin yuvaya dönüştürülmesi ve Bolluca’ya taşınmasına kadarki sürecinhikâyesini anlatan video, Fiat’ın sosyal medya hesaplarından izlenebiliyor.

Etiketler:

Sayfa başına git