İş vaadiyle dolandırıcılık kamerada

İş vaadiyle dolandırıcılık kamerada

Edinilen bilgiye göre, Serdar G. (33), sohbet ettiği arkadaşının iki kadın yeğenine çalıştığını belirttiği Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde işe sokabileceğini söyledi.

Bir süre sonra arkadaşıyla yeniden buluşan Serdar G., yöneticiler ile konuştuğunu ancak para istediklerini söyledi. Bunun üzerine işe girmek isteyen iki kadın, Serdar G. ile 2 bin liraya anlaştı. Sadece 350 lira para veren kadınlar, aradan zaman geçmesine rağmen işe alınmadı. Kadınlardan biri bu durumdan şüphelenerek polise başvurdu. Bunun üzerine polis bir plan yaptı. Plan dahilinde mağdur kadın, Serdar G.’yi arayarak, Benim bir kadın arkadaşım daha var, o da işsiz, ona da hastanede iş bulabilir misin? dedi. 

Serdar G. iş bulabileceğini ancak para vermeleri gerektiğini söyledi. Genç kadın, arkadaşının parasının hazır olduğunu söyleyip bir kafenin adresini vererek Gel paranı orada al dedi. Bunun üzerine genç kadın ve iş isteyen kadın kimliğindeki polis kafeye geldi. Bir masaya oturan iki kadın ve dolandırıcının ardından kafeye iki de sivil polis geldi. Kadın polis, seri numaraları daha önceden alınmış paraları dolandırıcıya verdi.

Dolandırıcı parayı aldıktan sonra hemen yan masada oturan sivil polisler dolandırıcının yanına oturdu. Serdar G.’ye Polis. İş vaadiyle dolandırırken suçüstü yakalandın dedi. Sipariş almaya gelen garson kız ise neye uğradığını şaşırıp ayrıldı. Soğukkanlılığıyla dikkat çeken zanlı, emniyete götürüldü. Operasyon anı ise işyerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Emniyette işlemleri tamamlanan zanlı, sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

Etiketler:

Sayfa başına git