Korkuteli ‘Eğitime Destek Çubuğu’, Öğretmeni Görevinden Etti

Korkuteli ‘Eğitime Destek Çubuğu’, Öğretmeni Görevinden Etti

Antalya’nın Korkuteli İlçesi’nde ücretli öğretmen olarak iki ortaokulda Fen Bilgisi dersine giren Adem Ünlü, sınavda yaptıkları yanlış sayısı kadar öğrencilerin eline pergelle vurduğu, ‘Eğitime Destek Çubuğu’ yazılı bir sopayı sınıfta bulundurduğu iddiaları üzerine görevinden alındı. Öğretmen hakkında hem Milli Eğitim, hem savcılık soruşturma başlattı. Korkuteli’nin Yazır Mahallesi’nde Fevziye Polat Ortaokulu velilerinin şikayeti üzerine öğretmen Adem Ünlü hakkında, 2 sınıfta geçen çarşamba günü yapılan sınavda öğrencilerin yaptığı yanlış sayısına göre ellerine pergelle vurduğu, Tatköy Ramazan Karabağır Ortaokulu’nda da üzerinde ‘Eğitime Destek Çubuğu’ yazılı sopayı sınıfta bulundurduğu yönünde soruşturma açıldı.

Korkuteli Kaymakamlığı, Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ulaşan şikayetler üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen müfettişler tarafından idari soruşturma yürütülürken, Kaymakamlık öğretmenin görevine son verdi. Öğrencilere dayak atıldığı yönündeki iddialar da Kaymakamlık tarafından savcılığa bildirildi.

Korkuteli Kaymakamı Erol Tanrıkulu, bu olay kendilerine yansır yansımaz öğretmenin görevine son verdiklerini açıkladı. Yerine başka bir öğretmenin görevlendirildiğini açıklayan Kaymakam Tanrıkulu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden talep edilen müfettişlerin idari soruşturmayı sürdürdüğünü, ayrıca öğrencilere dayak olayı olduğundan Korkuteli Savcılığı’na olayın intikal ettirildiğini kaydetti.

’23 YANLIŞA 23 SOPA’

Öğretmenin Tatköy Ramazan Karabağır Ortaokulu’nda üzerinde ‘Eğitime Destek Çubuğu’ yazılı sopa bulundurduğu, bu sopayla öğrencileri dövdüğü iddialarının yanı sıra, Fevziye Polat Ortaokulu’nda deneme sınavı sonrası 5’inci sınıf öğrencilerini yaptıkları yanlış sayısı kadar ellerine pergelle vurarak dövdüğü iddiaları bulunuyor. Öğretmenin, bir öğrencinin 23 yanlışı çıktığı için eline 23 kez pergelle vurduğu da öne sürülüyor.

Etiketler:

Sayfa başına git